Wróć do listy

Niższe ceny prądu m.in. dla samorządów, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Niższe ceny prądu m.in. dla samorządów, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

📢 Od 1 października 2023 roku ceny energii elektrycznej m.in. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zostaną obniżone. 

Będzie to możliwe dzięki nowelizacji Tarczy Solidarnościowej.

Korzyść z obniżenia cen energii elektrycznej odczują klienci Energi Obrotu.

Właściciele przedsiębiorstw, jak np. salony fryzjerskie i kosmetyczne, warsztaty samochodowe czy lokalne sklepy a także samorządy, instytucje użyteczności publicznej, takie jak szpitale, szkoły czy placówki kulturalne mogą ponosić znacznie mniejsze koszty związane z zużyciem energii elektrycznej. 
 

Od 1 października 2023 roku cena maksymalna, którą dostawcy energii 
elektrycznej będą stosować na warunkach wskazanych w ustawie [1], zostanie obniżona o około 12% i spadnie z 785 złotych do 693 złotych netto (cena nie zawiera podatku VAT oraz akcyzy) za megawatogodzinę (MWh).

 

Co muszę zrobić, aby obniżyć rachunki za prąd?
Dostawca energii elektrycznej automatycznie uwzględni obniżone ceny w rozliczeniach za zużytą energię, ale tylko w przypadku tych podmiotów, które wcześniej złożyły odpowiednie oświadczenia. Przedsiębiorstwa i instytucje, które dotychczas tego nie uczyniły, nadal mają szansę to zrobić, ale korzystanie z preferencyjnych cen energii będzie możliwe dopiero od następnego miesiąca po złożeniu oświadczenia

 

[1] Ustawa z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości
cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku.

 


Zużycie papieru możesz ograniczyć, gdy zrezygujesz z papierowych faktur,
a my zastąpimy je eFakturą. 
To nie tylko troska o środowisko – przy każdej wyprodukowanej tonie papieru znika kilkanaście drzew, ale także oszczędność dla klienta.

 

Może Cię również
zainteresować

19.02.2024

23 lutego niektóre z naszych salonów będą nieczynne

🔍📅 23 lutego niektóre z naszych salonów w Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Olsztynie, Płocku i Toruniu będą nieczynne. Sprawdź, gdzie będzie otwarty najbliższy salon.

24.01.2024

Krajowy system eFaktur zostanie wdrożony w późniejszym terminie

📢 🕑 📅 Krajowy System eFaktur (KSeF) [1], który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej od 1 lipca 2024 roku zostanie wdrożony w późniejszym terminie.

Zgodnie z komunikatem z 19 stycznia br. [2] Ministerstwo Finansów przeprowadzi audyt i wskaże nowy termin wdrożenia systemu.

01.01.2024

Zmiana Taryfy ENERGA-OBRÓT S.A. dla energii elektrycznej na 2024 rok

💡 Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfa ENERGA-OBRÓT S.A. dla grup taryfowych G.

29.12.2023

Prace systemowe - 29 grudnia 2023

💻 29 grudnia w godzinach 15.00 - 17.00 przeprowadzimy prace systemowe związane z naliczeniem premii prądowej.